HAKKIMIZDA

Dünyada hızla artan araba sayısı ile birlikte, özellikle şehir merkezlerinde artan hava kirliliği ve insan sağlığına olumsuz etkisine ilave olarak küresel ısınmanın belirginleşmesi üzerine, soluduğumuz havayı direkt zehirleyen, fosil yakıt kullanmadan, alternatif enerji kaynağı kullanımı başlanmıştır. Buna bağlı olarak araba motor teknolojileri hızla değişmeye başlamıştır. Motorin, benzin gibi fosil yakıt kullanan içten yanmalı araç motorlarına alternatif enerji kaynağı olarak hidrojen ve elektrik motoru kullanılmaya başlanmıştır. Yeni araç motorları, hidrojen ve elektrikli olarak üretilmektedir.

Türkiye’nin, yeni başlamış ve hızlı ilerleyecek bu teknoloji değişimi içerisinde yerini alması için gün bugündür. Türkiye için bu değişim önemli bir fırsattır. Fosil yakıt çağı başlangıcı döneminde fosil yakıt motor üretim teknolojisini kaçıran ülkemiz, yeni enerji türü motorların üretimine ve bu motorların arabalarda kullanılmasına henüz hareketlenen bu çağın başında geliştirici, üretici ve kendi yönünü belirleyici duruma gelmelidir.

Bu amaçla hizmet vermek üzere 2019 yılında kurulmuş olan EVS Elektrikli Şarj Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ, yatırımlarına hızla başlamış ve elektrikli araç şarj sistemlerini Edirne’den Artivin’e kadar homojen bir şekilde yayılmış, SHARZ markalı istasyon ağını kurmuştur. SHARZ, Türkye’de, deneyimli yazılım ekibi, gelişmiş çağrı çözüm merkezi ve yaygın servis ağı ile sektörde farklılık yaratarak elektrikli araç şarj sistemlerine yatırım yapmak isteyen otomotiv, enerji sektörü şirketlerine hizmet vermektedir. Elektrikli araç sahibi filoların elektrikli araç filo yönetim sistemlerini sağlamaktadır. Şahısların kendileri için satın aldıkları şarj ünitelerini SHARZ platformuna dahil ederek halka açmalarını ve gelir paylaşımı yapmayı sağlayarak Türkiye’ de bir ilki gerçekleştirmiştir.

Sharz.net misyonu, üretim ve kullanımı hızla artan elektrikli motorlu araçların ülkemizde de kullanılmasını ve yaygınlaşmasını desteklemek üzere altyapı sağlayan bir platform olmak ve elektrikli şarj ağı kurmak isteyen küçük büyük girişimcilere destek olmaktır.

Sharz.net vizyonu elektrikli araç kullanıcılarının Türkiye’nin her yerine, yolda kalma endişesi olmadan rahat seyahat etmelerini sağlamak ve bu kapsamda Türkiye’nin en yaygın ve en çok tercih edilen araç şarj istasyon platform sağlayıcısı olmaktır. Sharz.net elektrikli araç kullanma niyeti olan ve kullanan sürücüler, araç üreticileri, altyapı tedarikçileri ve kamu kanun koyucular arasında bir harmoni sağlayarak, bu grupların aynı yönde ilerlemeleri ve çağın gelişmelerinin önünde gitmeleri sağlamak için çalışmaktadır. Filoların Türkiye çapından enerji ikmalini sağlamak üzere birden fazla şarj operatörünün geniş şarj ağı sağlanasında öncü olmaktır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

İletişime Geç