TİCARİ OTOPARKLAR

Halka açık otoparklarınıza şarj ünitelerini kurarak, bir Elektrikli Araç Şarj İstasyonu işleticisi olabilirsiniz. Ünitenizi kendi imkanlarınızla temin etmiş olabilir veya EVS den satın alabilirsiniz.

Otoparklarda zorunlu hale getirilen elektrikli araç şarj sistemlerinin konusunda uzman, güvenli şirket altyapıları ile kaliteli üniteler kullanılarak, kesintisiz çalışması sağlanması ve 7/24 Çağrı çözüm hizmeti alabilmesi OTOPARK için çok önemlidir. Sharz kesintisiz kalite ile aşağıdaki hizmetleri sağlamaktadır;

  • Altyapı için keşif ve danışmanlık
  • Şarj ünitesi seçim ve tedarik
  • Şarj ünitesi montaj
  • 7/24 çağrı çözüm merkezi
  • Yerinde servis hizmeti

BİZE ULAŞIN: AVM, şarj sistemi kurmak için Sharz çağrı merkezine ulaşın. 0850 811 72 75

KEŞİF VE DANIŞMANLIK: Ünite yerleşimi ve seçimi, Elektrik altyapı yeterliği, Malzeme seçimleri konusunda keşif ve danışmanlık.

ŞARJ ÜNİTESİ SEÇİMİ: İstasyon altyapısı değerlendirilerek aracınıza uygun ünite seçilmesi.

KURULUM VE MONTAJ: Talep ederseniz elektrik altyapı kablolama kurulumunu yapar. Şarj Ünite montaj devreye alma hizmeti.

SERVİS: 7/24 Sharz Çağrı Çözüm Merkez

ŞARJ SİSTEMİNİN İZLENMESİ: Satış takip, izleme ve raporlama. Sharz web üzerinden her yerden kolayca tüketim raporlarını ve canlı satışları görmenizi sağlamaktadır.

TAMAMLAYICI BİLGİ: Otoparklar, çok sayıda otomobil, uzun süreli parklar için tercih ettiği için şarj ünitelerinin sayısının çok olması gerekir. Uzun süreli yer işgali yapan araçlar için çok sayıda şarj ünitesi gerektirir. Aynı anda 40-50 aracı şarj etmek gerekebilmektedir. Bina elektrik sisteminin bu yüklenmeden etkilenmemesi için düşük güçlü çok sayıda şarj ünitesi tercih edilmektedir.

Sürücü, otopark şarj istasyonuna gelip hızla şarj edip ve hemen yoluma hemen devam edeyim isteğinde değildir.

Hızlı şarj, yollardaki istasyonlara yerleştirilecek yüksek hızlı şarj istasyonların da gerçekleşecektir.

Ayrıca getirilen kanuni zorunluluk ile 22/2/2018 tarihli ve 30340 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan Otopark Yönetmeliğinin 4’üncü maddesinin “5” inci fıkrasın ’da Yeni yapılacak olan bölge ve genel otoparklar ile AVM ’lere ait otoparklarda en az %10 oranında otopark yerinin ilgili standartlara göre elektrikli araçlara uygun olarak (şarj ünitesi dâhil) düzenlenmesi şartı aranır. Otuzbin metrekareden büyük AVM ’lerde kurulacak şarj ünitelerinden en az birinin, yetmişbin metrekareden büyük AVM ’lerde ise en az ikisinin ilgili standartlara göre hızlı şarj kapasitesine sahip olması gerekir. İhtiyaca göre elektrikli araç otopark yeri sayısının artırılması hususunda idarelerce karar alınabilir.”

Kendi otopark alanı dışında başka ticari alanlar ile yapacağınız anlaşmalar ile mülkiyeti size ait bir şarj ünitesini Sharz ile ortak işletmeye alabilirsiniz.

  • Öncü Olun: Sayıları her gün artan Elektrikli Araçlar pazarında erken konumlanmanın avantajını yakalayın. Elektrikli araçlara otoparkınızda hizmet vermeye başlayın.
  • Gelirlerinizi çeşitlendirin: En az 30 dk. gerçekleştirilecek şarj işlemlerinden ekstra gelir elde edin.
  • Tesisinizi İlgi çekici bir lokasyon haline getirin: Elektrikli Araç sahiplerinin geçireceği zaman sayesinde tesisinizde farklı firmalarla iş ortaklıkları kurun.
  • Sharz Haritasında Yerinizi Alın: İstasyonunuz kurulur kurulmaz, hemen Sharz ağında yerini alsın ve mobil uygulamalar üzerinde Elektrikli Araç kullanıcıları bilgilendirilsin.
  • İmajınızı Kuvvetlendirin: Çevreci, yeşili destekleyen ve daha verimli dünyanın yaratılmasına destek olun.
Card image cap
Card image cap
Card image cap
Card image cap
Card image cap
Card image cap
Card image cap
Card image cap